Spolek Život v Hradci a okolí byl založen v dubnu roku 2012 (tehdy jako občanské sdružení). Vznikl z potřeby zaštítit v té době již probíhající aktivity, zaměřené na aktivity dětí v obci. Na první ročník dnes již tradičního Pohádkového Hradce dorazilo 60 dětí, na druhý 90, rok poté 120, až se ustálil na současných 170 dětech. S rozšiřujícími se aktivitami začaly přicházet i nové nápady a my na konci roku 2012 začali připravovat jarní naučnou vycházku pro děti i dospělé po pravěkých lokalitách v okolí. Nebývalý úspěch (cca 120 účastníků) odstartoval tradici vycházek pořádaných vždy v půlročních cyklech jaro-podzim.

Mimo to jsme navázali spolupráci se spolkem ve Stříbrné Skalici, s kterým jsme zorganizovali již několik komorních koncertů v románském kostelíku sv. Jakuba v Rovné a v současné době výstavu srovnávacích fotografií Proměny Stříbrnoskalicka v multifunkčním centru ve Stříbrné Skalici.

Další aktivitou pro děti je pořádání zimního Propastského maškaření v prostorách místní restaurace.

Zkultivovali jsme obecní pozemek u zastávky v Hradci, který je základnou našich akcí, mimo jiné i podzimní dýňové slavnosti.o-nas