Home » Festivaly a aktivity » Festivaly v královéhradeckém kraji

Festivaly v královéhradeckém kraji

Na Královéhradecku se každoročně koná celá řada zajímavých festivalů. Pojďme se společně podívat na některé z nich. Připravili jsme pro vás pár tipů na festivaly, jejichž návštěvu byste podle nás rozhodněte neměli vynechat.

Hudební festivaly

Milovníci jazzu si rozhodně nemohou nechat ujít mezinárodní festival Jazz jde městem (Jazz Goes To Town). O jeho již 26. ročníku v roce 2020 informoval třeba oblíbený portál Novinky.cz. Festival představuje široké žárové spektrum od klasického jazzu až třeba po funky jazz a můžete si na něm vychutnat vystoupení světových jazzových špiček. Ale samozřejmě také českých jazzmanů.

Pokud máte rádi klasickou hudbu, nesmí vaší pozornosti uniknout festival Hudební fórum Hradec Králové.  Už od roku 2005 ho pořádá Filharmonie Hradec Králové ve spolupráci s Českým rozhlasem Vltava. V roce 2016 o festivalu informovala Česká televize ve své reportáži. Festival prezentuje díla druhé poloviny 20. století a začátku století 21. Jeho dramaturgie staví hlavně na orchestrálních a velkoplošných dílech a volí současné světové autory. Hudba se na Hudebním fóru Hradec Králové poutavě pojí s moderními technologiemi.

Gastronomické festivaly

Nejen hudbou živ je člověk. Obliba různých festivalů zaměřených na gastronomii neustále stoupá a my se tomu nedivíme. Jídlo není jen životní nutností, ale přináší také mnoho rozmanitých požitků. Samozřejmě jen to opravdu kvalitní. V královéhradeckém kraji se food festivaly konají samozřejmě také. Pro doporučení vaší pozornosti jsme vybrali několik těch, které považujeme za obzvláště zajímavé. STREET FOOD ROCKS spojuje gastronomické zážitky s těmi hudebními. Art and Food Festival pak přidává k dobru ještě umění. A samozřejmě nemůžeme vynechat pravidelné dožínkové trhy.

Samozřejmě jsme festivalovou nabídku královéhradeckého kraje tímto článkem nevyčerpali. Můžete se těšit na další festivaly, o kterých vám informace přineseme zase jindy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *