Home » Občanské sdružení

Rubrika: Občanské sdružení

Jak se můžete zabavit?

Hradec Králové nabízí mnoho možností pro hravé povahy. Ať už vás lákají spíše tradiční, v poklidu hrané hry, chcete se pořádně rozhýbat na čerstvém vzduchu, nebo vás lákají moderní technologie, přinášíme vám pár tipů pro trávení volného času vašim potřebám na míru.

Bojové hry

Stále populárnější laser game si můžete zahrát třeba v Laser Game Hradec Králové. Nabízí atraktivní prostředí zatemnělé arény a hned několik herních modů. Pokud vás více láká paintball a pohyb na čerstvém vzduchu, navštivte největší paintballové hřiště v Hradci Králové. Utkat se tam můžete v několika herních scénářích, odehrávajících se v poutavém terénu. Stačí si na místě zapůjčit vybavení a můžete se do toho dát.

Online hry a herní automaty

Máte chuť si zahrát, ale nechce se vám nikam chodit? V dnešní době se můžete pobavit s herními automaty z pohodlí domova. Vyzkoušejte třeba online kasino PlayAmo. PlayAmo navíc nabízí bohatou nabídku online her a další lákadla. Registrace je rychlá a jednoduchá. Můžete si vybrat z více než dvou tisíc herních automatů. A to ať chcete hrát v počítači nebo na svém mobilním telefonu. Hráči online kasina PlayAmo mohou navíc získat bonusové free spiny na herních automatech. Ty jsou dostupné i bez vkladu. Jak na to, zjistíte zde: https://playamo-bonus.com/cz/ – na webových stránkách PlayAmo. Způsobů, jak získat free spiny je hned několik. Můžete si díky nim zahrát bez rizika.

Deskové hry

A pokud jste příznivci klasiky a klidu, podívejte se do příjemného hradeckého deníku District 5. Můžete si zde zahrát více než tři stovky různých deskových her, těch nejoblíbenějších, i méně známých. A vychutnat si u toho kávu nebo drink. Distrikt 5 také organizuje turnaje, kvízy a různé kulturní akce. Rozhodně se zde tedy nebudete nudit.

Význam kulturních a vzdělávacích akcí

Festivaly a vzdělávací akce nejen přináší rozptýlení, možnosti sebezdokonalování a objevování nových věcí, ale prospívají také společnosti jako celku. Jak?

Vhodná náplň volného času

Představte si, že byste nežili na Královéhradecku, ale v nějakém regionu, kde se vůbec nic neděje. Možná by to pro vás nebyl problém. Jste plně zaměstnaní svou prací, rodinou a přáteli a když vám nějaký volný čas přeci jen zbude, dokážete ho smysluplně naplnit vlastními silami. To ale zdaleka neplatí pro všechny. U mnohých nedostatek příležitostí, jak trávit volný čas nějak přínosně, vede k tomu, že se každý den zaseknou na dlouhé hodiny u televizních přijímačů. O tom, jaké může mít nadměrné sledování televize negativní účinky, informoval již před několika lety třeba článek na portálu Novinky.cz.

A pasivní sledování ne vždy zrovna kvalitní TV zábavy je ještě tou lepší variantou. Jistě také znáte někoho, kdo když se nudí, má tendence „tropit neplechu“. Kulturní a vzdělávací akce tak mají ve společnosti důležitou úlohu vytváření příležitostí pro kvalitní a smysluplné trávení volného času.

Integrace společnosti

Kultura a vzdělání spojují, to je známá věc. Hovořil o tom například tehdejší ministr kultury při příležitosti Evropského roku kulturního dědictví. Věnujeme-li se společně nějakému zájmu, užíváme si ve společnosti druhých hudební zážitky nebo rozvíjíme své znalosti a dovednosti, vytváří se mezi námi spojení. A čím je společnost provázanější, tím je silnější.

Rozvoj společnosti

Festivaly rozvíjejí umělecké cítění. Vzdělávací akce zvyšují naši kvalifikaci, zlepšují znalosti, rozvíjejí dovednosti. A čím je ve společnosti více kultivovaných a vzdělaných jedinců, tím se takovou více stává i společnost sama. Zkušenosti a dojmy si lidé také mezi sebou dále předávají, a tak se pozitivní vlivy různých akcí šíří dále. Takže až příště navštívíte svůj oblíbený festival, nezapomeňte o svých zážitcích vyprávět. Prospíváte tím společnosti.


Festivaly v královéhradeckém kraji

Na Královéhradecku se každoročně koná celá řada zajímavých festivalů. Pojďme se společně podívat na některé z nich. Připravili jsme pro vás pár tipů na festivaly, jejichž návštěvu byste podle nás rozhodněte neměli vynechat.

Hudební festivaly

Milovníci jazzu si rozhodně nemohou nechat ujít mezinárodní festival Jazz jde městem (Jazz Goes To Town). O jeho již 26. ročníku v roce 2020 informoval třeba oblíbený portál Novinky.cz. Festival představuje široké žárové spektrum od klasického jazzu až třeba po funky jazz a můžete si na něm vychutnat vystoupení světových jazzových špiček. Ale samozřejmě také českých jazzmanů.

Pokud máte rádi klasickou hudbu, nesmí vaší pozornosti uniknout festival Hudební fórum Hradec Králové.  Už od roku 2005 ho pořádá Filharmonie Hradec Králové ve spolupráci s Českým rozhlasem Vltava. V roce 2016 o festivalu informovala Česká televize ve své reportáži. Festival prezentuje díla druhé poloviny 20. století a začátku století 21. Jeho dramaturgie staví hlavně na orchestrálních a velkoplošných dílech a volí současné světové autory. Hudba se na Hudebním fóru Hradec Králové poutavě pojí s moderními technologiemi.

Gastronomické festivaly

Nejen hudbou živ je člověk. Obliba různých festivalů zaměřených na gastronomii neustále stoupá a my se tomu nedivíme. Jídlo není jen životní nutností, ale přináší také mnoho rozmanitých požitků. Samozřejmě jen to opravdu kvalitní. V královéhradeckém kraji se food festivaly konají samozřejmě také. Pro doporučení vaší pozornosti jsme vybrali několik těch, které považujeme za obzvláště zajímavé. STREET FOOD ROCKS spojuje gastronomické zážitky s těmi hudebními. Art and Food Festival pak přidává k dobru ještě umění. A samozřejmě nemůžeme vynechat pravidelné dožínkové trhy.

Samozřejmě jsme festivalovou nabídku královéhradeckého kraje tímto článkem nevyčerpali. Můžete se těšit na další festivaly, o kterých vám informace přineseme zase jindy.