Home » Festivaly a aktivity » Proč navštěvovat vzdělávací akce

Proč navštěvovat vzdělávací akce

Možná, že patříte mezi ty, kdo ze slovního spojení „vzdělávací akce“ dostávají osypky. Jste rádi, že máte školu za sebou, a nevidíte důvod, proč se k učení vracet. Chápeme vás. Škola nebyla vždy tím nejskvělejším místem pro mnohé z nás. Ale vhodně zvolené vzdělávací akce jsou něco úplně jiného. Věnujete se při nich výhradě tomu, co vás skutečně zajímá. A také forma bývá atraktivnější, než jak jsme zvyklí ze školních lavic.

Zdokonalit se

Vzdělávací akce, jako jsou různé kurzy, semináře, workshopy či přednášky, si můžete zvolit zaměřené na oblast, ve které již vzdělání máte. Zjistit nové trendy, oživit své znalosti a dovednosti, no a nebo napravit škody, které na vás napáchala špatná zkušenost ze školství. Možná jste se učili anglicky na základní i střední škole, ale máte obavy, že v cizí zemi byste si nezvládli ani objednat jídlo. Nebo jste se v minulosti věnovali fotografování, ale v běhu každodennosti tohle hobby nějak zapadalo prachem. Třeba je právě nyní ten správný čas k oprášení a znovuoživení vaší fotografické vášně. V neposlední řadě pak musíme ještě jednou zdůraznit odborně zaměřené vzdělávací akce, které vám mohou pomoci zdokonalit se ve vašem pracovním oboru a udržet prst na tepu vývoje v něm.

Objevit něco nového

Možná vás vždy tak trochu lákalo malování, ale nerudná učitelka na základní škole s úšklebkem rozprášila vaše umělecké ambice. Nikdy není pozdě vytáhnout ze zásuvky staré sny a začít rozvíjet nový koníček. A nebo cítíte, že vám v životě něco chybí. Můžete si pročíst naše články o vzdělávacích akcích a třeba vás nějaká inspiruje, a objevíte tak v sobě nový zájem, možná dokonce talent.

Potkat nové lidi

V našich každodenních životech se obvykle den za dnem setkáváme stále s těmi stejnými tvářemi. Rodina, kolegové, omezený okruh přátel. I když je máme rádi, neškodí rozšířit si obzory. Vzdělávací akce jsou skvělou příležitostí jak poznat zajímavé lidi se stejnými zájmy. A pokud jste single, tak třeba i novou lásku.

Nenechat mozek zahálet

Pokud máte už mnoho let stejné zaměstnání, značnou část aktivit už dost možná vykonáváte více méně automaticky. Aby váš mozek nezpohodlněl, je potřeba ho zaměstnávat. Třeba právě nějakou vhodně zvolenou vzdělávací akcí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *