Home » Občanské sdružení » Význam kulturních a vzdělávacích akcí

Význam kulturních a vzdělávacích akcí

Festivaly a vzdělávací akce nejen přináší rozptýlení, možnosti sebezdokonalování a objevování nových věcí, ale prospívají také společnosti jako celku. Jak?

Vhodná náplň volného času

Představte si, že byste nežili na Královéhradecku, ale v nějakém regionu, kde se vůbec nic neděje. Možná by to pro vás nebyl problém. Jste plně zaměstnaní svou prací, rodinou a přáteli a když vám nějaký volný čas přeci jen zbude, dokážete ho smysluplně naplnit vlastními silami. To ale zdaleka neplatí pro všechny. U mnohých nedostatek příležitostí, jak trávit volný čas nějak přínosně, vede k tomu, že se každý den zaseknou na dlouhé hodiny u televizních přijímačů. O tom, jaké může mít nadměrné sledování televize negativní účinky, informoval již před několika lety třeba článek na portálu Novinky.cz.

A pasivní sledování ne vždy zrovna kvalitní TV zábavy je ještě tou lepší variantou. Jistě také znáte někoho, kdo když se nudí, má tendence „tropit neplechu“. Kulturní a vzdělávací akce tak mají ve společnosti důležitou úlohu vytváření příležitostí pro kvalitní a smysluplné trávení volného času.

Integrace společnosti

Kultura a vzdělání spojují, to je známá věc. Hovořil o tom například tehdejší ministr kultury při příležitosti Evropského roku kulturního dědictví. Věnujeme-li se společně nějakému zájmu, užíváme si ve společnosti druhých hudební zážitky nebo rozvíjíme své znalosti a dovednosti, vytváří se mezi námi spojení. A čím je společnost provázanější, tím je silnější.

Rozvoj společnosti

Festivaly rozvíjejí umělecké cítění. Vzdělávací akce zvyšují naši kvalifikaci, zlepšují znalosti, rozvíjejí dovednosti. A čím je ve společnosti více kultivovaných a vzdělaných jedinců, tím se takovou více stává i společnost sama. Zkušenosti a dojmy si lidé také mezi sebou dále předávají, a tak se pozitivní vlivy různých akcí šíří dále. Takže až příště navštívíte svůj oblíbený festival, nezapomeňte o svých zážitcích vyprávět. Prospíváte tím společnosti.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *