Home » Zdroje a informace

Zdroje a informace

Na našem webovém portálu naleznete články o dění v Hradci Králové a královéhradeckém kraji. Přinášíme vám informace o občanských sdruženích, zapsaných spolcích a dalších organizacích, které v našem kraji působí. Píšeme o akcích různého typu, od výstav a jiných kulturních událostí, přes vzdělávací akce až po místní festivaly.

Informace o akcích

Informujeme vás o hudebních festivalech, gastronomických slavnostech či akcích zaměřených na folklór. Píšeme články o jazykových i jiných vzdělávacích kurzech, rozvojových seminářích, přednáškách na odborná, populárně-naučná a další témata. Široce se samozřejmě věnujeme kultuře, a tak si na našem blogu můžete přečíst o výstavách, koncertech, divadelních představeních a dalších kulturních událostech v Hradci Králové a celém královéhradeckém kraji.

Nejsme ale „suchaři“. Víme, co občany našeho kraje skutečně zajímá, a nechceme z našich tipů na aktivity pro volný čas vynechat ty, kteří neholdují tradiční kultuře, ani aktuálně nehledají způsoby dalšího sebevzdělávání. Přinášíme vám proto ve velké míře také tipy na čistě zábavné volnočasové aktivity. Pokud si rádi hrajete, ať už v pohybu, na čerstvém vzduchu, u stolu nebo online, jste na správném místě. I pro vás náš blog přináší mnoho inspirace, jak se zabavit.

Informace o pořadatelích

Zajímá nás také, kdo za akcemi stojí. Píšeme pro vás články o občanských sdruženích, zapsaných spolcích a dalších organizacích, které pořádají kulturní, vzdělávací a další akce v našem kraji. Spolkům věnujeme zvláštní pozornost. Hrají v kulturním, vzdělávacím a volnočasovém dění regionu významnou roli, která je mnohdy tak trochu opomíjená. Považujeme za jejich velkou výhodu skutečnost, že je jejich povaha převážně nekomerční. Věříme tak, že se členové spolků své činnosti věnují z přesvědčení a se skutečným zápalem.

Občanská sdružení (spolky) se zabývají rozmanitými činnostmi, mezi které samozřejmě patří organizace kulturních, vzdělávacích a podobných aktivit. Na našich stránkách se můžete setkat třeba s divadelními spolky, vzdělávacími centry nebo hudebními festivaly zaštítěnými formou zapsaného spolku.

Zdroje

Informace pro vás získáváme jak na přímo od různých organizátorů akcí, se kterými navazujeme kontakty a svou informační síť neustále rozšiřujeme, tak z volně dostupných zdrojů. Provádíme pro vás obsáhlé rešerše online, pečlivě vybíráme, co by vás mohlo zajímat, zjišťujeme si doplňující informace přímo u zdroje. Informace v našich článcích si samozřejmě vždy ověřujeme z více zdrojů. Záleží nám na tom, abychom vám nabízeli kvalitní obsah, a vy jste se tak na náš portál rádi a často vraceli pro svou dávku inspirace.